7 Ocak 2016 Perşembe

Sephora - Contouring 101 Face Palette

Merhaba! Bu gün sizlere son zamanlarımın favorisi olan kontur paletinden bahsedeceğim. Yoksa sık kullandığım far paleti mi deseydim? :)Bu palet yüz şekillendirmede gereken kısımları gölgelendirmek ve belirginleştirmek için tasarlanmış. Ağırlığı 26.3 gram olan bu paleti ömür boyu kullanabileceğimi düşünüyorum.
Yapıları oldukça yumuşak ve kolay dağıtabilir şekilde. Bu sayede gölgelendirme ya da aydınlatma yapmak çok kolay oluyor. Uyguladığınızda hiçbir leke görüntüsü bırakmıyor.Gündüz ve gece gölgelendirme (kontür) yapmak için açıktan koyuya uygun renkler bulunmakta. 
Belirli noktaları aydınlatma ya da sabitlemek için 2 farklı alt tonlu renkler de palette yer alıyor. 


Saat yönünde ilerleyerek renklerden bahsedecek olursak; en üstte görmüş olduğunuz renk pembe alt tona sahip. Aydınlatma ya da sabitleme yapmak için kullanılabilir.
Ortada X şeklini alan renk ise sarı alt tona sahip. Bu da aydınlatmak ya da sabitlemek için kullanılabilir.
(Ben bu iki rengi çoğu zaman karıştırarak kullanıyorum. Özellikle yapmış olduğum gölgelendirmeyi keskinleştirme de kullanıyorum.)
Sağ taraftaki renk ise kahverengi. Yüz hatlarını belirginleştirmek için en uygun renklerden biri. Benimde kontür amaçlı en sık kullandığım renk.
En altta yer alan renk ise koyu kahverengi. Akşam dışarı çıkarken gölgelendirmede kullanılabilecek bir renk.
Sol taraftaki renk ise sütlü kahverengi. Bence gündelik makyajda kullanılabilecek en pratik olan renk.Ben bu paleti neredeyse her makyajımda kullanıyorum. Her gün yaptığım göz ve yüz şekillendirmede elim hep bu palete gidiyor.

Göz makyajı için ise kesinlikle uygun. Sarı ve pembe alt tona sahip olan renkleri göz kapaklarımın tamamına, kaş altlarıma ya da göz pınarlarıma uyguluyorum
Sütlü kahveyi kris bölgesi denilen bölgeye kemiği belirginleştirmek amacı ile uyguluyorum. 
Kahverengini ise köşelere uygulayarak daha derin bakışlar elde etmeye çalışıyorum. Alt kirpik diplerime de bu rengi uyguluyorum.
Koyu kahverengini ise kirpik diplerime kalem çekmişim gibi sürüyor daha sonra dağıtıyorum. 

Böylelikle tek bir palet ile yüzümü şekillendirip, göz makyajımı tamamlamış oluyorum.Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu palete Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz. 
Ürüne ulaşmak isterseniz buraya tıklayınız. 
Fiyatı ise 80 TL civarında olması gerekiyor.

(Sponsorlu bir post değildir. Ürün hakkındaki düşüncelerim tamamen dürüstçe yazılmıştır.)

Bir ürün hakkındaki düşüncelerimde burada sonlandı. Bir başka postta görüşmek üzere. Kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme