24 Mart 2016 Perşembe

Sephora - Instant Nail & Cuticle Care

Herkese merhaba! Uzun zamandır kendi manikürümü kendim yaptığımı ya da yapmaya çalıştığımı sizlerle paylaşmıştım. Bunu nasıl yaptığıma dair detaylı bir yazısı ileri zamanlarda gelecek olsa da şuan için kullandığım ürünleri yavaş yavaş sizlerle paylaşıyorum. Daha önce de Sally Hansen markasının çok sevdiğim bir yağını paylaşmıştım. O yazımı da buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ederim. Bugün ise Sephora - Tırnak ve Kütikül Bakım Yağı hakkında konuşacağım. Daha fazla bilgi almak isterseniz sizleri yazımın devamına davet ediyorum :) 


Sephora markasının bu tırnak ve kütikül bakım yağının içerisinde besleyici yağların dışında kamelya yağı da yer alıyor. Kamelya yağı ise içerisinde omega-9 yağ asitleri, polifenoller, e vitamini, bitkisel kalojenler ve proteinler yer alıyor. Bu da tırnak ve tırnak etlerimizin onarılmasına, beslenmesine, güçlenmesine ve nemlenmesine yardımcı oluyor.


Manikür sırasında parmaklarımı sudan çıkartıp kuruladıktan sonra bu ürünün içerisinde dairesel hareketler yaptıktan sonra bir havlunun üzerinde 1-2 dakika kadar bekliyorum. Daha sonra tek tek tırnaklarıma masaj yaparak hafif bir şekilde etlerimi geriye itiyorum. Bunları yaptıktan sonra bir peçete ile yağın fazlasını alıp manikürüme devam ediyorum.


Bazı dönemlerde ise, ellerimin gerçekten bir maniküre ihtiyacı olduğunu görmezden gelip sadece bu ürünün içindeki süngere dokundurup masaj yapıp bekletiyorum. Böylece manikür süremi daha da geciktirmiş oluyorum. 


Çok gerekli bir ürün mü? "Kesinlikle almalısınız" seviyesinde değil tabii ki. Eğer manikürünüzü kendiniz yapıyorsanız ya da bırakmaya çalışıyorsanız bu tarz tırnak ve tırnak eti yağlarını kullanmanızı öneririm. Tabi kendiniz kendi bakım ürünlerinizi yaratabilirsiniz. Bunu da unutmayalım :)
Tırnaklarınızda oje olduğunda da ve günlük olarak ta bu ürünü kullanabileceğinizi hatırlatmamda yarar var. 

Sephora mağazalarından ulaşabileceğiniz bu ürünün fiyatı 30-40 TL arasındadır. 
Ürünü Sephora'nın kendi sitesinden görmek isterseniz buraya tıklayınız. 

(Sponsorlu bir post değildir. Ürün hakkındaki düşüncelerim tamamen dürüstçe yazılmıştır.)

Bugün de bu kadar olsun. Daha fazla yazımı okumak isterseniz sağ üst tarafta yer alan takip butonlarına tıklamayı unutmayın lütfen. Güzel günlerde görüşmek üzere :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme