23 Mart 2016 Çarşamba

The Balm - Desert Bronzer

Herkese merhaba! Bugün çok amaçlı kullanılabilen bir üründen bahsedeceğim. Ürün hakkındaki deneyimlerimi ve kullanım önerilerimi merak ediyorsanız sizleri yazının devamına davet ediyorum.


The Balm markası Gratis mağazalarında yer alıyor. Diğer ülkelerdeki satış fiyatlarına göre ülkemizde uygun fiyata satılıyor. Her fırsatta indirim ile karşımıza gelmesinin yanı sıra "%50" ya da "1 alana 1 bedava" gibi fırsatlar ile görüyoruz. Ambalajlarının güzelliğinin yanında ürünleri çok kaliteli ve hayvanlar üzerinde deney kesinlikle yapmıyor. Yani bir markadan istenebilecek tüm özelliklere sahip. 


Son aylarda The Balm markasının ürünleri arasından en çok göze çarpan ve konuşulan ürün ise bu bronzer oldu. Bende birkaç aydır kendisini kullanıyorum. Deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için doğru bir zaman diye düşünüyorum. 


Bronzer, güneşin yüzümüze en çok nüfus ettiği ve bu sayede ilk başta kızaran noktalarımıza uygulanır. Bu noktaları yüzümüzün yüksek yerleri diye nitelendirebiliriz. Buralar elmacık kemiğimiz, alnımızın tepesi ve burnumuz gibi noktalardır. Bronzer uyguladığımızda yüzümüzü soğuk bir duruştan kurtarmış ve daha sıcak bir görüntü elde etmiş oluyoruz. Günlük kullanımda bronzer kullanabiliriz. 


The Balm Desert Bronzer ise yüzümüzü ısıtmak ve bronzluk katmak için oldukça uygun bir ürün. İçerisinde hafifte olsa kızıllık ve ışıltı barındırıyor. Işıltılar kesinlikle uygulandığında gelmiyor. Kızıllık barındırmasının da daha sıcak bir görünüm elde etmemizde yardımcı olduğunu düşünüyorum. 


The Balm markasının bir çok ürünü gibi bu Desert Bronzer da tek bir amaç için değil. Bronzer olarak kullanabilmenizin yanı sıra, allık, kontur (nasıl bir sonuç istediğinize göre değişir) ve far olarak ta kullanabilirsiniz.
Bende bu amaçların tamamı için kullanıyorum. Bronzer olarak kullanmamın dışında en çok far olarak kullanıyorum. "Crease bölgesi" olarak adlandırdığımız göz üzerinde yer alan kemiğin hemen altındaki bölgeye uygulamayı seviyorum. Kullanmış olduğum farlarla sıcak bir geçiş rengi elde etmemi sağlıyor.
Kontur için daha çok günlük kullanımda kullanıyorum. Konturun çok doğal durmasını istediğimde elim bu bronzer a gidiyor. Kontur için %100 uygun olduğunu düşünmüyorum. Beyaz tenli olmamı değerlendiriyorum diyelim. 
Allık olarak uyguladığımda yüzümde çok uğraşılmamış ve sıcak bir görünüm oluyor. Bu görüntüyü seviyorum :)


Peki her cilt tonu için uygun mu? Ne yazık ki hayır. Beyaz tenlilerin daha çok amaçla kullanabileceğini düşünüyorum. Buğday tenliler ile esmer tenlilere allık ve far olarak yakışabilir. 

Kalıcılık olarak baktığımızda fondötene iyi tutunuyor ve bu sayede uzun süre kalıyor. Kadifemsi yapıda olduğunu parmağınıza aldığınızda anlayacaksınız. 6 gramlık olması da kolay bitmeyeceğini gösteriyor. Fiyatı ise 45 TL civarında olması gerekiyor. İndirimde yakalarsanız şanslısınız, çok daha uyguna gelecek. 

The Balm 'ın kendi sitesinde görmek isterseniz buraya tıklayınız.

(Sponsorlu bir post değildir. Ürün hakkındaki düşüncelerim tamamen dürüstçe yazılmıştır.)

Bugünlük te bu kadar olsun. Daha çok yazılarımı görmek isterseniz lütfen sağ üst tarafta bulunan takip et butonlarına basın. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. İyi ve güzel günlerde görüşmek üzere :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme