31 Mart 2017 Cuma

Sleek - Highlighting Palette Solstice

Herkese merhaba! Benim için bir makyajın olmazsa olmazlarından biri aydınlatıcıdır. Bu yüzden ne zaman kozmetik alışverişi yapacak olsam aldıklarım arasında mutlaka aydınlatıcılar da yer alıyor. Bugün de sizlerle Sleek markasının aydınlatıcı paleti olan Solstice hakkındaki deneyimlerimi paylaşacağım.


İlk olarak söylemeliyim ki, ambalaj altın renginde, oldukça şık ve kaliteli bir görünüme sahip.
Palet toplam 9 gram aydınlatıcı ürün içeriyor. Yani paletin içerisinde oldukça uzun süre yetebilecek kadar ürün olduğunu düşünüyorum. Zaten kullanım ömrünün 24 ay olduğu da belirtilmiş.


Paletin içerisinde 4 farklı aydınlatıcı yer alıyor.
- 1 numaralı renk olan Ecliptic, krem
- 2 numaralı renk olan Hemisphere, baked (fırınlanmış) pudra
- 3 numaralı renk olan Subsolar, toz 
- 4 numaralı renk olan Equinox, baked (fırınlanmış) pudra yapıdalar.


4 farklı aydınlatıcı da Sleek tarafından farklı amaçlar için yaratılmış. 
Ecliptic rengini kaş altı, 
Hemisphere rengini elmacık kemikleri, 
Subsolar rengini burun üzeri, 
Equinox rengini ise dudak üzeri için tasarlandığı belirtilmiş. 


En başta aydınlatıcıların sim içerdiğini söylemeliyim. Ürünlere ambalajında bakıldığında renklerin oldukça canlı ve pigmentli olduğu düşünülüyor. Özellikle de Hemisphere rengi kullanım ve pigment açısından korkutuyor. 
Hemisphere renginin paletteki en sevdiğim ve en sık kullandığım aydınlatıcı olduğunu söyleyebilirim. (Birkaç fotoğraf altta kolda denenmiş hali yer alıyor.)


Aydınlatıcı da aradığım en temel özellik kendini göstermesidir. Ama en korktuğum özellik ise kalıp gibi durmasıdır. Bu ürünleri dağıtmakta hiç zorlanmadığımı söyleyebilirim. 
Günlük kullanıma uygun olduklarını düşünüyorum (evet Hemisphere rengi de dahil). 


Ben özel günlerde krem yapıdaki Ecliptic rengini toz yapıda olan herhangi bir aydınlatıcı kullanmadan önce baz olarak kullanıyorum. Aydınlatıcının yanaklarıma dökülmesine engel olduğunu, uçmamasını sağladığını düşünüyorum. Aydınlatıcı daha iyi tutunuyor diyebiliriz yani. 


Fırçasına gelecek olursak, ürünü ne kadar iyi dağıtacağı sizin el becerinize bağlı olduğunu düşünüyorum. Ama bu fırça burun konturu yapmak için de oldukça uygun, aklınızda olsun :)


Kalıcılığa gelecek olursak, aydınlatıcının tene tutunabilmesi bence bu konuda oldukça önemli. Yani yapmış olduğunuz ten makyajının büyük rol oynadığını düşünüyorum. Bu zamana kadar dökülme ya da uçma gibi bir problem yaşamadım. Fakat, yapmış olduğum çoğu makyajı çok uzun süre yüzümde tutmadığımın da altını çizmeliyim. 


Bu palet alınmalı mı? Eğer 4 farklı aydınlatıcıyı da kullanacağınızı düşünüyorsanız, koleksiyon yapıyorsanız, doğallık aramıyorsanız, uygun fiyatlı ve kaliteli olsun diyorsanız evet alınmalı. Benim açımdan 4 ürün de ayrı ayrı kullanışlı. 

Ürün Beauty Awards 2016 ödülünü almıştır.

Kendi sitesinde görmek isterseniz buraya tıklayınız. 
Gratis mağazalarından ulaşabilirsiniz. Fiyatı 50 TL civarındadır.

(Sponsorlu bir post değildir. Ürün hakkındaki düşüncelerim tamamen dürüstçe yazılmıştır.)

Yazıma vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme