21 Mart 2017 Salı

Too Faced - Chocolate Bar

Herkese merhaba! Bugün ne yazık ki ülkemizden çekilmiş olan Too Faced markasının çok ses getirmiş paleti olan Chocolate Bar hakkında konuşacağım. Yazımı merak ediyorsanız sizleri devamına davet ediyorum. Yazının başında da söylediğim gibi Chocolate Bar, Too Faced markasının en popüler far paleti olarak konuşuluyor. Aslında farlara, pigmentasyonlarına ve kalıcılıklarına bakacak olursak bu konumda olmalarına da şaşırmamak gerektiğini düşünüyorum.
Benimde uzun zamandır günlük hayatımda en sık kullandığım far paleti kesinlikle Chocolate Bar. Biraz paleti tanıyalım :) 


Adından da anlaşıldığı gibi asıl tema çikolata. Kahverengi ve metal şekilde bizlere sunulmuş olan paletin dış dizaynı da çikolataya benzetilmiş. Kapağı kolay açılıp kapanabiliyor.  


Her far yoğun bir şekilde çikolata gibi kokuyor. Ama tam anlamıyla çikolata değil de daha tatlı bir çikolata kokusu gibi diyelim. İştah açan bir koku olduğunu söyleyebilirim :)


Palette toplam 16 renk bulunuyor. Renklerden 6'sı mat, 10'u ışıltılı şekilde. En büyük iki renk haricindeki farların her biri 0.95 gram. En açık iki renk ise diğerlerine göre daha büyük boyutta. Ağırlıkları her birinin 2.8 gram. Palet toplam 18.9 gram ağırlığında.


Paletteki renkler doğal tonlarda ve tam olarak sonbahar renklerini anımsatıyor. Bu palet ile gündüz, gece, ışıltılı, mat, sade, smokey istediğiniz her makyajı yapabileceğinizi düşünüyorum.


Farların performanslarının ise renkten renge değiştiğini düşünüyorum. Ama genel yorum yapmak gerekirse, bazı farlar aşırı pigmentli değil ve biraz tozutuyorlar.


Önerir miyim? Öneririm. "Tek bir paletim olsun, içerisinde 10'dan fazla far olsun, doğal tonlarda olsun, sürerken beni zorlamasın" derseniz evet öneririm. 

Bu palete ülkemizdeki bazı Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz.
Ürünü markanın kendi sitesinde görmek isterseniz buraya tıklayınız.

(Sponsorlu bir post değildir. Ürün hakkındaki düşüncelerim tamamen dürüstçe yazılmıştır.)

Kendinize çok iyi bakın. Bir sonraki postta görüşmek üzere, hoşçakalın..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme